Cesta do neznáma.

28. února 2013 v 22:56
Nasedám do auta. Poslouchám startující motor a cítím chlad. Dýchnu na okýnku a sleduji jak se pomalu zamlžuje. Slyším vakání otevírajících se vrat. Opouštím tu známou okrově oranžovou omítku, to oblíbené štěkání psa a vyrážím takzvaně d světa. Nevím co od toho mám očekávat, každopádně se těším. V uších mi hraje tahle, tahle je ta vyvolená pro dnešní večer.
Jenom noc.
Nic víc než noc.

Asi je to dobře, po příjezdu do Prahy mě začíná naplňovat dobrá nálada ale zároveň únava. Ta touha už vypadnout odsud mi dělala dobře, týden bez gymplu, týden bez rodiny, bez kamarádů. Ale přesně to jsem v tu chvíli potřebovala. Viděla jsem moderně zařízené nádraží, sedící, usínající lidi a nás, partu nevkusně oblečených lidí kteří jeli d Paříže. Pořádm i t nějak nedcházelo. Po usednutí do autobusu jsem pozorovala svítící Národní muzeum, osvětlený Václavák.. Ještě nikdy jsem neviděla Prahu tak překrásnou. Nacpala jsem si sluchátka do uších a se setlistem "Paříž 2013" usnula. Díky za to, probudila jsem se až ve Štrasburku. Nevim proč, ale můžu spát úplně všude. Doslova. A konečně. Míjeli jsme francouzské hranice, plná obav a strachu jsem zase usla. Vítejte v Paříži. Přejeme Vám o nejkrásnější pobyt tady. Pak se to ozvalo znovu mizernou angličtinou jednoho z řidičů. S panem T. v ruce jsem vyšla před autobus a hluboce se nadechla. Plno smoku mi uvízlo v plicích. Po asi hodinové cestě jsme konečně došli (!) k hostelu. Malý, hezký, útulný. Byli jsme tam ze všech partnerů první. A konečně. Slyším hlasy za dveřmi a za chvilku se ozval nesmělé zatukání. Otevřela jsem. Stáli tam dvě němky, o rok méně než mě, moc hezké. Háááááááj, máj nejm is Markéta and jů?

Následovalo seznamování, které proběhl úspěšně. Miluju ty holky a vžycky budu.
Zleva já a Paula :)Když vynechám poznámky o tom kde jsem všude byla a jak moc se mi tam líbilo, bylo to fajn. Paříž jako taková se mi nelbí, nechtěla bych žít mezi tolika lidma ale jedno vím jistě - JEDNOU SI VEZMU ČERNOCHA.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama